Jako Afore Polska (wyłączny dystrybutor produktów GNE na Polskę) od zawsze zadowolenie klienta stawialiśmy sobie jako priorytet naszej firmy. Jednym z naszych najważniejszych aspektów w ramach oferty Afore & GNE jest zapewnienie użytkownikowi większej wydajności, kontroli oraz bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej.

Afore & GNE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz stawiając krok przed konkurencją, chcielibyśmy zaprezentować Państwu pierwszą w pełni Polską oraz autorską platformę monitorującą, która już wkrótce zostanie udostępniona. Opracowywany system pozwoli na jednoczesną kontrolę oraz rejestrację parametrów pracy optymalizatorów GNE czy też inwerterów Afore. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik będzie miał możliwość wglądu do statystyk z wyprodukowanej mocy, napięcia na poszczególnych modułach oraz wielu innych parametrów. Istotną rzeczą jest również fakt, że wszystkie wcześniej wspomniane dane będą możliwe do odtworzenia na wykresach porównawczych.

Kontrola instalacji

Poza samą kwestią wydajności i pracy platforma umożliwi nam sprawowanie kontroli nad instalacją i jej bezpieczeństwem. W przypadku gdy moduły zostaną wyposażone w optymalizatory firmy GNE oraz urządzenia do nich sterujące, to zyskujemy możliwość zdalnego wyłączania napięcia po stronie DC na poziomie każdego panelu. Funkcja ta została stworzona z myślą o bezpieczeństwie ppoż., które ostatnimi czasy jest coraz bardziej pożądane i respektowane na Polskim rynku.

Bezpieczeństwo danych

Trzecią rzeczą, która będzie charakteryzowała i wyróżniała nasz monitoring spośród innych będzie nacisk na bezpieczeństwo i ochronę danych użytkownika. Coraz więcej osób uświadamia sobie fakt, że nasze dane, które nie są zabezpieczone w należyty sposób mogą dostać się w niepowołane ręce. Jako Afore Polska chcemy zapobiegać tego typu sytuacjom, dlatego też opracowujemy nasz monitoring na bazie chmury AWS Cloud. Jest to jedna z najlepiej rozwiniętych oraz szyfrowanych technologii, w której Państwa dane będą zawsze bezpieczne. Dodatkowym udogodnieniem będzie fakt, że wszelkie informacje pozostają w Europie, ponieważ nasze serwery zlokalizowane są na terytorium Polski oraz Niemiec. Wprowadzenie tego typu zmian gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Dostępność

Dostęp do platformy będzie zapewniony z poziomu komputera oraz aplikacji mobilnej dostępnej na system Android i iOS przez co nasza instalacja będzie zawsze „pod naszą ręką”.